Seminarium Polsko-Niemieckie

Szanowni Państwo, 
 
serdecznie zapraszamy dziennikarki i dziennikarzy wszystkich mediów do udziału w wizycie studyjnej w dniach 12 kwietnia – 14 kwietnia 2015 r. 
 
„Węgiel a energia – porównanie sytuacji w Niemczech i w Polsce.
Jak zmienia się najważniejszy polski region węglowy?”
 
Przykład Górnego Śląska: Czy polskie centrum węgla kamiennego i przemysłu ciężkiego ma przyszłość także przy ograniczonej roli tego surowca?
Wizyta ma umożliwić dziennikarzom i dziennikarkom dogłębny wgląd w sytuację na Górnym Śląsku, najważniejszy rewir węglowy w Polsce, gdzie jest zatrudnionych najwięcej w Europie pracowników w górnictwie. A także pozwolić na zapoznanie się z kwestiami łączącymi i dzielącymi Polskę i Niemcy w polityce energetycznej. Podczas wizyty zapoznamy się z opiniami ekspertów z obszaru energetyki, przedsiębiorców, związkowców, polityków oraz naukowców prowadzących projekty w tym zakresie. 
Zastanowimy się, czy odchodzenie od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii rzeczywiście przyczynia się do deindustrializacji i wzrostu bezrobocia. Jak przedstawia się dziś socjalny i gospodarczy bilans w regionach węglowych, po latach przekształceń w górnictwie? I co może zdziałać polityka, by koniec wydobycia węgla nie oznaczał zapaści w regionie?
 
Jednym z punktów pogramu jest prezentacja konkursu "Dziennikarze dla Klimatu".
 
Udział w wizycie jest bezpłatny. Zapewniamy nocleg, wyżywienie, transport podczas wizyty oraz przestrzeń do nawiązania kontaktów. 
 
 
 
Organizatorem wizyty studyjnej jest Clean Energy Wire, niezależy serwis informacyjny i medialny, który został zainicjowany przez Fundację Mercator i European Climate Foundation. Dalsze informacje znajdą Państwo pod linkiem (j. angielski i niemiecki): http://www.cleanenergywire.org/ 
 
W razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:
Jan Opielka: 660 431 670
Katarzyna Opielka: 722 092 605
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy