Z NAUKĄ NA STADIONIE

piknik3
 
Z NAUKĄ NA STADIONIE
 
Piknik Naukowy to największe w Europie plenerowe wydarzenie upowszechniające naukę. Od 19 lat instytuty naukowe, wyższe uczelnie, koła studenckie i instytucje kultury prezentują na pikniku swoje najnowsze badania i dzielą się wiedzą z uczestnikami wydarzenia. W tym roku tematem przewodnim pikniku, który miał miejsce na Stadionie Narodowym, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Program 1 Polskiego Radia było „światło”. Wystawcy z Polski i zagranicy oferowali zwiedzającym setki pokazów na ponad 200 stanowiskach z niemal każdej dziedziny wiedzy – nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. W pikniku wzięło udział tysiące ludzi, tym bardziej że pogoda dopisała (w ubiegłym roku było 120 tys., a rekord sprzed kilku lat to 150 tys.)
Odwiedzający stoisko Ambasady Niemiec mogli zapoznać się z działaniem urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Poznawali budowę i zasady działania wiatraków, elementów fotowoltaicznych, grawitacyjno-wirowej elektrowni wodnej, biogazowni. Przy wspólnym stanowisku prezentowała się Fundacja im Heinricha Boella.
 
piknik1a
 
– To fundacja zielonej polityki. Prowadzimy trzy programy edukacyjno-informacyjne, jeden z nich poświęcony jest energii i klimatowi. Wydajemy publikacje na ten temat, które można pobrać on line z naszej strony internetowej. Teraz zajmujemy się głównie węglem, gazem z łupków, transformacją energetyczną.
W namiocie ambasady Niemiec prowadzimy razem z naszymi organizacjami partnerskimi stoisko, w którym dorosłych zapraszamy do rozmów o energii odnawialnej, a dzieci do rozwiązywania konkursów i rebusów. Nasze organizacje partnerskie podejmują tematy zrównoważonej konsumpcji, a Rekopol zachęca do nieśmiecenia i prowadzi edukację na temat recyklingu – mówi Liliana Religa.
 

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy