Nagroda im. Tadeusza Mazowieckiego

Już tylko tydzień pozostał na składanie prac w konkursie o Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego 2016 – Prace zgłaszać można do 10 stycznia 2016 r.
Zbliża się termin nadsyłania prac do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2016. W piątek 10 stycznia 2016 roku mija termin na złożenie pracy w kategoriach Prasa, Radio, Telewizja lub „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Prace powinny poszerzać wiedzę Polaków i Niemców o sobie nawzajem.
Nagroda w każdej z kategorii wynosi 5.000 euro, a jej fundatorami są Fundacja Roberta Boscha i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz polskie i niemieckie regiony przygraniczne: województwa zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie oraz kraje związkowe Meklemburgia-Pomorze Przednie, Brandenburgia i Wolne Państwo Saksonia. Nagroda „Dziennikarstwo na Pograniczu” takiej samej wysokości zostanie przyznana przez jury za pracę dokumentującą w sposób przykładny integrację i przemiany codzienności na pograniczu i który został przygotowany przez dziennikarzy z sześciu regionów partnerskich. 
Zwycięzcy zostaną odznaczeni w ramach IX Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które po raz pierwszy odbędą się w Lipsku w dniach 11-12 maja 2016 r. Patronat nad konferencja objął Premier Wolnego Państwa Saksonia, Stanislaw Tillich. Dni Mediów odbywają się pod hasłem „Europa na rozstajach – integracja czy wykluczenie?” we współpracy z Medientreffpunkt Mitteldeutschland.
 
Warunki uczestnictwa
Polscy i niemieccy dziennikarze oraz rozgłośnie i redakcje z Polski i Niemiec mogą zgłaszać do konkursu prace, które po raz pierwszy ukazały się drukiem, zostały wyemitowane bądź udostępnione w internecie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Prace opublikowane w języku polskim należy zgłaszać do biura Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, a te w języku niemieckim – do Biura Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej w kancelarii Wolnego Państwa Saksonia, niezależnie od tego, jakiej narodowości jest autor danej pracy. 
Nagrodę specjalną „Dziennikarstwo na Pograniczu“ jury przyzna za pracę, która zostanie nadesłana bezpośrednio do tej kategorii. Materiał powinien w sposób przykładny dokumentować integrację, przemiany i nowe problemy codzienności na pograniczu i zostać przygotowany przez dziennikarzy pochodzących z redakcji sześciu regionów partnerskich. W tej kategorii składać można prace prasowe, radiowe i telewizyjne, przy czym długość pracy radiowej i telewizyjnej nie może przekroczyć 30 minut, a długość pracy prasowej – 10.000 znaków ze spacjami. Spośród nadesłanych prac jury składające się z niezależnych ekspertów i przedstawicieli organizatorów wybierze najlepsze materiały w czterech kategoriach konkursowych (Prasa, Radio, Telewizja, „Dziennikarstwo na Pograniczu”).
Prace we wszystkich kategoriach można zgłaszać do 10 stycznia 2016 roku.
Warunki i formularze konkursowe dostępne są na stronie http://www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl/. 
 
Kontakt
Magdalena Przedmojska
koordynator projektów
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa
tel.: + 48 (22) 338 62 73
faks: + 48 (22) 338 62 01
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy