Pożegnanie przyjaciela

IMG 20170627 183642

Warszawa  będzie w moim sercu

Dr Lukas Wasielewski, attaché prasowy Ambasady Republiki Federalnej Niemiec kończy swoją czteroletnię misję w Warszawie. Z tej okazji ambasador Rolf Nikel  zaprosił dziennikarzy do w swojej rezydencji  27 czerwca.  Mogliśmy nie tylko osobiście pożegnać  pana Lukasa Wasielewskiego, powspominać dobre chwile współpracy, ale też poznaliśmy panią Christinę Wegelein, która zastąpi go na tym stanowisku. – Warszawa zawsze będzie w moim sercu – mówił pan Lukas Wasielewski, dziękując dziennikarzom i  pracownikom Ambasady za wspólne spędzone lata pracy,  i  jak podkreślił: – Jestem  przekonany, że była to  współpraca dla lepszej przyszłości Polski i Niemiec. Przyznał, że będzie miło i ciepło wspominał ten czas. Także dlatego, że tu spotkał swoją miłość życia, co wywołało uśmiech stojącej obok niego małżonki  (naszej rodaczki) i wraca do domu z małym, dwuletnim warszawiakiem.

Dla Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS pan Lukas był szczególnie ważną osobą. Łączyły nas sprawy ekologii. Wspierał nasz konkurs  „Dziennikarze dla Klimatu”, który organizujemy wspólnie z Ambasadą Niemiec i Fundacją DBU od 2013 r. W tym roku będzie jego 5 edycja. Był też częstym gościem na naszych konferencjach, doradzał, pomagał i wspierał nowymi pomysłami, zawsze miał dla nas czas. Pani  Christina Wegelein już zdążyła wiele dobrego o konkursie usłyszeć od pana Lukasa. Przyznała, że objęcie stanowiska po Panu Lukasie będzie dla niej dużym wyzwaniem. A że w Polsce czuje się jak w domu, to i my  naszą współpracę z panią Christiną  widzimy  w ciepłych barwach.  Tym bardziej, że jest  pan ambasador Rolf Nikel  i niebawem, bo już w listopadzie spotkamy się w Wielkiej Sali Balowej Zamku Królewskiego na wręczeniu nagród konkursowych. Może i przyjedzie z Niemiec na tę uroczystość dr Lukas Wasielewski?

KF

Kontakt

Informacje kontaktowe:
 
Adres:
Krystyna Forowicz
ul. Miła 8 lok. 13
00-174 Warszawa
 
Telefon/fax: 22 750 30 31
               22 662 43 68
telefon kom.: 515 111 490
                501 608 400
                602 271 271
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Partnerzy